Co najczęściej psuje się w zmywarkach?

Nie znoszę zmywać ręcznie, uważam, że to beznadziejna czynność, która nic nie wnosi oprócz zmarnowanego czasu i zniszczonych rąk. Dlatego postanowiłam zainwestować w zmywarkę. To urządzenie pozmywa za mnie, ale nigdy nie może być zbyt różowo. Właśnie się zepsuło, więc zanim zaczniecie używać zmywarki, sprawdźcie co może się w niej zepsuć i jak temu zapobiec. 

Źródło: pixabay.com



Najczęstsze usterki w zmywarkach - jak ich uniknąć?
  • Sprawna instalacja elektryczna to podstawa - usterki w instalacji powodują spięcia i niszczenie bezpieczników. Przez to zmywarka może się nie włączyć. W tym przypadku należy sprawdzić bezpiecznik. Jeżeli jest przepalony, wymaga wymiany. 
  • Zatkany filtr - czasami resztki jedzenia, czy granulek zatykają filtr. Wtedy wystarczy go wymontować i oczyścić oraz ponownie zamontować. Dlatego do zmywania używajmy sprawdzonych tabletek lub kapsułek. Przed włożeniem talerza lub innego naczynia do zmywarki oczyśćmy je z grudek i większych zabrudzeń.
  • Niedomywanie naczyń może być spowodowane przez włożenie do zmywarki zbyt dużej ilości talerzy, garnków, szklanek itp. Zbyt duża ciasnota w zmywarce zablokuje dostęp do dozownika.
  • Zimna woda jest spowodowana przez uszkodzenie grzałki. Tej awarii nie usuniemy samodzielnie. Tutaj niezbędna jest interwencja mechanika. W tej sprawie warto wezwać do pomocy specjalistę. 
  • Jeżeli po zakończonym zmywaniu w zmywarce pozostaje woda, należy ją wybrać, a następnie odkręcić pompę wyrzutową i oczyścić ją z zalegających resztek, które blokowały odpływ. 
Jeżeli zauważymy, że coś zaczyna się psuć w zmywarce, naprawmy tę usterkę jak najszybciej, zanim mała usterka pociągnie za sobą większe zniszczenia, w tym zalanie mieszkania. 

Komentarze